Sivilce Problemleri

03:19

Genç kesimin sorunu sivilceleri yüzümüden nasıl yok edebiliriz ?

Ergenlik çağında çıkan sivilceler çoğu gencin büyük sorunu. Peki bu sivilcelerden nasıl kurtulabilirsiniz bunu hiç düşündünüz mü ?

Sivilce kremleri,haplar,özel karışımlar gibi bir çok yöntem var aslında. Ama doktor tavsiyesi almadan bunları kullanmak ne kadar doğru sizce ?

Sivilcelerin vücuttaki hormonların bozulması,çok yağlı yiyecekler,asitli içecekler tüketmeniz halinde vücudunuzdaki sivilce miktarı artacaktır.

Sivilcelerden kurtulmak için en önemli adım doktora gözükmeniz ve kontroller ardından doktorun size önerdiklerini uygulamanız.

Peki sivilcelerin çıktığı yerlere göre bir sebepleri var bunu biliyormuydunuz ?

Alın bölgesinde çıkan sivilceler: Alın bölgesinde çıkan sivilceler genellikle uyku problemi,stres gibi olaylardan dolayı çıkmaktadır.

Çene bölgesinde çıkan sivilceler: Bu bölgede çıkan sivilceler genellikle hormonsal problemi olan kişilerde görülür.

Yüzün kenarlarında çıkan sivilceler: Bu bölgelerde çıkan sivilceler genellike hormonsal problemi olan kişilerde ve cildinde tıkanıklık olan kişilerde görülür.

Yanak bölgesinde çıkan sivilceler: Yanak bölgesinde çıkan sivilcelerin sebeplerinden birisi günlük tükettiğiniz şeker miktarıdır. Bunun yanı sıra akciğer sorunu olma şansıda mevcuttur. Bunu öğrenmeniz için uzman bir doktora görünmeniz tavsiye edilir.

Kaşların arasında çıkan sivilceler: Bu bölgede çıkan sivilceler genellikle akciğer rahatsızlı olan kişilerde görülüyor.

Etiketler: