iPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ?

iPhone ücretsiz müzik indirme, iPhone bilgisayarsız mp3 atma, iPhone’a müzik nasıl atılır ?

iPhone’a müzik indirme konusu iOS’a yeni geçen kullanıcılar için hep sorun olmuştur. Özellikle bilgisayara gerek kalmadan iPhone’a nasıl müzik indirilir noktasında kullanıcılar doğru çözümü bulmakta zorlanıyorlar. App storede bu konu hakkında  işe yaramayan bir çok uygulama olduğu gibi web de içeriği güncelliğini yitirmiş bir çok yazıda mevcut.

Dijitalportal ailesi olarak iPhone’unuza kolaylıkla nasıl müzik atacağınızı bu yazımızda sizinle paylaşmak istiyoruz. iPhone’a ücretsiz müzik indirme için kullanabileceğiniz 2 yöntemi anlatmadan önce iPhone için zil sesi nasıl yapılırı anlattığımız yazımızı hatırlatmak istiyorum. Bu yazımızda en ince ayrıntısına kadar anlattığımız yöntem ile iTunes üzerinden iPhone’a müzik atabilirsiniz.

Devamını okuyun...

iPhone Kurtarma Moduna Nasıl Alınır ?

iPhone kurtarma modu, iPhone DFU modu, iPhone hard reset

Tüm bilgisayarlar ve mobil cihazlarda yer alan kurtarma modu sayesinde yazılımsal olarak yaşadığımız sorunları çözmemiz mümkün.iPhone’lar en kararlı ve stabil işletimi sistemi olan iOS’u kullanmasına rağmen çok sık olmasada zaman zaman işletim sistemi kaynaklı problemler yaşayabiliyor, itunes ekranında kalan iPhone’lar ile karşılaşabiliyoruz.

Bu yazımızda iPhone 6s ve öncesi , iPhone 7 & 7 Plus kurtarma moduna nasıl alınır ? Dfu moduna nasıl alınır ? Hard reset nasıl atılır ? Gibi birbirleriyle sürekli karıştırılan 3 konuya sırasıyla açıklık getireceğiz.

Devamını okuyun...

WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi Hakkında Herşey

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

İnternetin ceplerimize kadar girmesi ve yaygınlaşması sonrasında mesajlaşma da yeni bir boyut kazandı. Şüphesiz bu uygulamalardan en popüleri WhatsApp diyebiliriz. Hâl böyle oluncada, kullanıcılar gizlilik ayarlarını kendine göre düzenlemek ve daha serbest hareket etmek istiyor. Ya da tam tersi, eşinizi, sevgilinizi yakın markaja almak ve Whatsapp son görülme durumunu, mesajı okuma durumunu takip etmek istiyorsanız bu yazımız sizin için 🙂 Whatsapp hileleri ve tüm ipuçlarını paylaşıyoruz. Bonus özelliği henüz keşfetmediyseniz çok seveceksiniz 🙂

Devamını okuyun...

iPhone’umu Bul ile Kayıp iPhone Nasıl Bulunur ?

Kayıp iPhone, Bataryası biten iPhone nasıl bulunur ? Şarjı biten iPhone nasıl bulunur ? Kaybolan iPhone nasıl bulunur ? , Find my iPhone

 iPhone’umu Bul (Find My iPhone) ve Mac’imi Bul nedir? yazımızda , iCloud ile birlikte gelen güvenlik ve uzaktan kontrol özelliklerinden bahsetmiştik. iCloud’a tanımladığınız iPhone,iPod,iPad ve Mac cihazımızın yerini tespit etmek için yardımcı olan bu özellik ile bataryası biten iPhone’un yerini bulmak bile mümkün. iPhone’umuzun şarjı bitmiş kapanmış olsa bile, son kez bize konumunu iletmesini sağlayabiliriz.

 iOS 8 ile birlikte gelen bu özellik, kullanıcı gizlilik ayarları nedeniyle kapalı olarak geliyor. Bu özelliği aktif hale getirerek, pili bitmek üzere olan iPhone’umuzdan son bir çağrı alabiliyoruz. Mevcut özellik ile iPhone’un konumunu tespit edebilmek için , “iCloud” ve ya “iPhone’umu Bul ( Find My iPhone ) ” uygulaması üzerinden , hâlen çalışır durumda, şarjı olan iPhone’umuzun yerini tespit etmek mümkündü. Ancak bu özellikten yararlanmak istediğimiz de iPhone’umuzun pili bitmiş ise harita üzerinde yeri tespit edilemiyordu. Bu ek özellik ile kaybolan iPhone’umuzun yerini tespit edebilme şansımız artıyor.

Devamını okuyun...

iPhone için Zil Sesi Yapma

iPhone Zil Sesi Yapma, iPhone Zil Sesi Oluşturma, iPhone Zil sesi nasıl yapılır

İlk iPhone‘dan bu güne 10 yıla yakın bir süre geçmiş ve sene 2016 olmuş olsa da iPhone zil sesi yapma kısmı iOS u yeni kullanan ve iTunes’e alışamayan kullanıcılar için hâlen bir problem olarak gözükmekte, bizler de sizin için bol görsel anlatım ile bu konuyu şu ana kadar anlatılmadığı kadar açık bir şekilde adım adım anlatıyor olacağız.

Evet iOS ilk sürümlerinden bu güne ciddi bir yol katetti ve kişiselleştirmeye daha açık hale geldi diyebiliriz. Apple‘ın güvenliği ön planda tuttuğu en güvenilir ve stabil mobil işletim sistemi iOS10 ile birlikte bir çok yenilik daha geliyor, dilerseniz bu yazımızdan bu özelliklere de hızlıca göz atabilirsiniz.

Devamını okuyun...

iPhone’un İlginç ve Bilinmeyen 15 Gizli Özelliği

iPhone gizli özellikler

iPhone her ne kadar çok basit bir telefon olsa da içinde birçok gizli özellik barındırabilmekte olup, kullandıkça farkettiklerimiz de oluyor, sonradan öğrenip de şaşırdıklarımız da.

Apple firmasının her ürününde ne kadar ince düşündüğü, minimalist çizgiler ile ürünlerini tasarladığını biliyoruz. Bazen o kadar ince detaylara takılıyorlar ki, o sorunu çözmek onlar için bir hayat meselesi haline geliyor. Çoğu zaman hayatımızı kolaylaştırmak adına birçok özellik ekleniyor ancak biz bunların farkında bile olamıyoruz.

Devamını okuyun...

Jailbreak Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

jailbreak kaldırma

Merhaba arkadaşlar. Önceki yazılarımızda Jailbreak nedir ve nasıl yapılır sizlere anlatmıştık. Eğer okumayan varsa paylaştığımız linkten yazımızı okuyup, JB hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Merak edip cihazını Jailbreak yapıp hevesini alanlar, JB’nin faydasız olduğunu düşünenler  ya da son sürüm iOS’a geçmek isteyenler veyahutta cihazını sıfırlamak isteyenler olabilir. İşte bu yazımızda size Jailbreak kurulu cihazımızı nasıl sıfırlayacağımızı ve Jailbreak kaldırma nasıl yapıldığını anlatacağım.

Devamını okuyun...