iPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ?

iPhone ücretsiz müzik indirme, iPhone bilgisayarsız mp3 atma, iPhone’a müzik nasıl atılır ?

iPhone’a müzik indirme konusu iOS’a yeni geçen kullanıcılar için hep sorun olmuştur. Özellikle bilgisayara gerek kalmadan iPhone’a nasıl müzik indirilir noktasında kullanıcılar doğru çözümü bulmakta zorlanıyorlar. App storede bu konu hakkında  işe yaramayan bir çok uygulama olduğu gibi web de içeriği güncelliğini yitirmiş bir çok yazıda mevcut.

Dijitalportal ailesi olarak iPhone’unuza kolaylıkla nasıl müzik atacağınızı bu yazımızda sizinle paylaşmak istiyoruz. iPhone’a ücretsiz müzik indirme için kullanabileceğiniz 2 yöntemi anlatmadan önce iPhone için zil sesi nasıl yapılırı anlattığımız yazımızı hatırlatmak istiyorum. Bu yazımızda en ince ayrıntısına kadar anlattığımız yöntem ile iTunes üzerinden iPhone’a müzik atabilirsiniz.

Devamını okuyun...

iPhone Kurtarma Moduna Nasıl Alınır ?

iPhone kurtarma modu, iPhone DFU modu, iPhone hard reset

Tüm bilgisayarlar ve mobil cihazlarda yer alan kurtarma modu sayesinde yazılımsal olarak yaşadığımız sorunları çözmemiz mümkün.iPhone’lar en kararlı ve stabil işletimi sistemi olan iOS’u kullanmasına rağmen çok sık olmasada zaman zaman işletim sistemi kaynaklı problemler yaşayabiliyor, itunes ekranında kalan iPhone’lar ile karşılaşabiliyoruz.

Bu yazımızda iPhone 6s ve öncesi , iPhone 7 & 7 Plus kurtarma moduna nasıl alınır ? Dfu moduna nasıl alınır ? Hard reset nasıl atılır ? Gibi birbirleriyle sürekli karıştırılan 3 konuya sırasıyla açıklık getireceğiz.

Devamını okuyun...

Reeder’dan İnanılmaz Telefon: Reeder P11S ön siparişte

Reeder telefon P11S

Ülkemiz yerli telefon bazında kendi teknolojisini kendi fiyatıyla satma hedefine yavaş yavaş ulaşıyor diyebiliriz. Son haftaya girdiğimizde p10se adlı cihazını duyuran reeder şirketi henüz tam netlik kazanmış olmasa da yakın zamanda p11s adlı cihazını kullanıma sunacağı bekleniliyor. Şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre telefonu piyasaya 1999 tl bazında sunmayı planlıyor. Şimdi sizi daha fazla sıkmadan özelliklerine geçelim;

Ekran Çözünürlüğü: 2048*1536 (Retina Full Hd)
Ekran Teknolojisi: AMOLED
İşlemci Markası: MEDIATEK
İşlemci Yapısı: Dexa Core (On Çekirdek)
Dahili Hafıza: 128GB
Ram: 4GB
Arka Kamera: 16MP
Ön Kamera: 8MP
Video Kayıt: 2K
Sim Kart Desteği: Var
Veri Hızı: 4.5G
İşletim Sistemi: Android 6.0
Pil: 3400 mah
Bağlantı Türleri: Bluetooth, GPS, Wi-Fi
Bağlantı Çıkışları: 3.5mm Kulaklık , Usb C-Type

Devamını okuyun...

YouTube’dan Video İndirme Yöntemleri

youtube video indirme

Popüler video paylaşım sitesi Youtube dan video indirmenin bir çok yolu var. Aslında bunlar program kullanarak ve kullanmayarak olmak üzere iki çeşit diyebiliriz. Bu yöntemlerin ikisinden de bahsediyor olacağız, size uygun olan yöntemlerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu programlarının sayıları bir hayli fazla, popüler olanlarından bahsedecek olursak, “Internet Download Manager, Ummy Video Downloader ve savefrom.net” ilk akla gelenlerden. Biz bu yazımızda, severek kullandığımız “savefrom.net” eklentisi, ummy video downloader uygulaması  ve programsız olarak nasıl video indirebileceğinizi anlatıyor olacağız.

Devamını okuyun...

WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi Hakkında Herşey

WhatsApp, Whatsapp çevrimiçi bildirimi, whatsapp son görülme bilgisi, whatsapp web

İnternetin ceplerimize kadar girmesi ve yaygınlaşması sonrasında mesajlaşma da yeni bir boyut kazandı. Şüphesiz bu uygulamalardan en popüleri WhatsApp diyebiliriz. Hâl böyle oluncada, kullanıcılar gizlilik ayarlarını kendine göre düzenlemek ve daha serbest hareket etmek istiyor. Ya da tam tersi, eşinizi, sevgilinizi yakın markaja almak ve Whatsapp son görülme durumunu, mesajı okuma durumunu takip etmek istiyorsanız bu yazımız sizin için 🙂 Whatsapp hileleri ve tüm ipuçlarını paylaşıyoruz. Bonus özelliği henüz keşfetmediyseniz çok seveceksiniz 🙂

Devamını okuyun...

App Store Harici Uygulama Yüklemek

Gatekeeper, Mac OS Gatekeeper seçenekleri, Apple uygulama yükleme sorunu

Apple bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemi Max OS X’in uygulama marketi bildiğiniz gibi , App Store’dur. App Store’a “” logosuna tıklayarak açılan sekmelerden ulaşabilirsiniz. Mac’imiz için ihtiyacımız olan yazılımlara ve çeşitli programlara burdan sahip olabiliyoruz. App Store, Mac OS X App Store

Peki aradığımız uygulama Mac App Store’de yer almıyorsa ne yapıyoruz ? Evet App Store dışarısında da Mac’imiz için istediğimiz  programları indirip yükleyebiliyoruz. Bu dosyalar windows işletim sisteminde .exe uzantısına sahipken Apple’da “.dmg” , Apple Disk Image’in kısaltılması olarak adlandırılır. İhtiyacımız olan bir programı internette aratırken  “for mac” olarak aratmalıyız ve “dmg” uzantılı olanını indirmeliyiz.

Devamını okuyun...

iPhone’umu Bul ile Kayıp iPhone Nasıl Bulunur ?

Kayıp iPhone, Bataryası biten iPhone nasıl bulunur ? Şarjı biten iPhone nasıl bulunur ? Kaybolan iPhone nasıl bulunur ? , Find my iPhone

 iPhone’umu Bul (Find My iPhone) ve Mac’imi Bul nedir? yazımızda , iCloud ile birlikte gelen güvenlik ve uzaktan kontrol özelliklerinden bahsetmiştik. iCloud’a tanımladığınız iPhone,iPod,iPad ve Mac cihazımızın yerini tespit etmek için yardımcı olan bu özellik ile bataryası biten iPhone’un yerini bulmak bile mümkün. iPhone’umuzun şarjı bitmiş kapanmış olsa bile, son kez bize konumunu iletmesini sağlayabiliriz.

 iOS 8 ile birlikte gelen bu özellik, kullanıcı gizlilik ayarları nedeniyle kapalı olarak geliyor. Bu özelliği aktif hale getirerek, pili bitmek üzere olan iPhone’umuzdan son bir çağrı alabiliyoruz. Mevcut özellik ile iPhone’un konumunu tespit edebilmek için , “iCloud” ve ya “iPhone’umu Bul ( Find My iPhone ) ” uygulaması üzerinden , hâlen çalışır durumda, şarjı olan iPhone’umuzun yerini tespit etmek mümkündü. Ancak bu özellikten yararlanmak istediğimiz de iPhone’umuzun pili bitmiş ise harita üzerinde yeri tespit edilemiyordu. Bu ek özellik ile kaybolan iPhone’umuzun yerini tespit edebilme şansımız artıyor.

Devamını okuyun...