iCloud Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

iCloud Nedir ?, Nasıl Kullanılır ?

iCloud en basit haliyle Apple’ın bulut yazılımı diyebiliriz. Bildiğiniz gibi bulut uygulamalar, internetin hızlanması ve yaygınlaşması ile gün geçtikçe daha popüler hale geldi. iCloud, içeriğimizi ( fotoğraflar, videolar, belgeler, müzikler, uygulamalar… ) internet üzerinde güvenli bir şekilde saklayarak, ihtiyaç duyduğumuz anda tüm aygıtlarımız üzerinden erişebilmemizi sağlıyor.

iCloud’a giriş yapmak için bir iOS aygıtı yada Mac kullanıcısı olmanıza da gerek yok, , iCloud.com adresi üzerinden herhangi bir web tarayıcısını kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Devamını okuyun...

iPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ?

iPhone ücretsiz müzik indirme, iPhone bilgisayarsız mp3 atma, iPhone’a müzik nasıl atılır ?

iPhone’a müzik indirme konusu iOS’a yeni geçen kullanıcılar için hep sorun olmuştur. Özellikle bilgisayara gerek kalmadan iPhone’a nasıl müzik indirilir noktasında kullanıcılar doğru çözümü bulmakta zorlanıyorlar. App storede bu konu hakkında  işe yaramayan bir çok uygulama olduğu gibi web de içeriği güncelliğini yitirmiş bir çok yazıda mevcut.

Dijitalportal ailesi olarak iPhone’unuza kolaylıkla nasıl müzik atacağınızı bu yazımızda sizinle paylaşmak istiyoruz. iPhone’a ücretsiz müzik indirme için kullanabileceğiniz 2 yöntemi anlatmadan önce iPhone için zil sesi nasıl yapılırı anlattığımız yazımızı hatırlatmak istiyorum. Bu yazımızda en ince ayrıntısına kadar anlattığımız yöntem ile iTunes üzerinden iPhone’a müzik atabilirsiniz.

Devamını okuyun...

iPhone’un Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

iPhone pil ömrünü uzatma, iPhone kullanım süresini arttırma

Telefonların gelişiminde tersine giden tek şey belkide pil ömürlerinde oldu. 2000’li yıllardan bugüne her geçen yıl telefonlarımız yeni özelliklere kavuşarak “akıllı” ismini almış olsada gelen yeni özellikler ve teknolojiler daha faza güce ihtiyaç duyduğu için batarya kullanım süreleride azaldı. Powerbanklerin bu sorunu çözmek için yeni bir pazar oluşturarak hayatımıza girdiği şu günlerde mobil cihazlarımızın pil ömrünü arttırmak için birkaç ayar yapmak da oldukça faydalı olabiliyor.

Devamını okuyun...

Macbook Pil Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

Macbook Pil Kalibrasyonu, Macbook Pil ömrünü uzatmak

Şarj ederek kullandığımız cihazlarımız için şüphesiz en önem verdiğimiz konulardan biriside pil ömrü ve kullanım sürelerinin ilk günkü gibi kalmasını sağlamak. Apple dizüstü bilgisayarlardan birine sahip olmak için onlarca benzersiz özellik var, uzun pil ömürlerine ve döngüye sahip olmalarıda da bunlardan birisi.

Macbook’umuzun pil kalibrasyonunu yaparak, pil ömrünün uzun süre ilk aldığımız gün gibi kalmasını sağlayabiliriz. Macbookların pil ömürleri kullanıma göre değişmekle beraber  yaklaşık 9-12 saat aralığında diyebiliriz. Pil kullanım süreleri ise 1000 döngüye kadar çıkabiliyor. 1 döngünün tamamlanabilmesi için pilin tamamen şarj ve deşarj olması gerekiyor.

Devamını okuyun...

Bir Video İphone’u çökertti

5-5-inch-and-4-7-inch-iphone-6

Son günlerde samsung’un başına gelen bazı kötü olaylar şu sıralar İphone firmasının da başına çökmüş durumda. İddialar giderek artmakta ancak sizlere en popüler olmuş habere götürelim :  

İPhone‘un kolayca takılıp kilitlenmesine yol açan bir soru internetin yeni tartışma konularından biri haline gelmiş durumda. Özel hazırlanmış bir videoyu izlerken oluşan sorun iPhone’u kalıcı olarak etkilemiyor ve cihazınızı baştan başlatarak cep telefonunuzu kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Devamını okuyun...

Mac ve Windows Uyumlu Harici Disk

mac-ve-windows-uyumlu-harddiskexternal-harddisk-mac-windowsmac-formatli-harddiski-windows-gormek

Mac’e yeni geçiş yapanlar ve ya windows bilgisayarında kullandığı harici diski, flash belleği Mac bilgisayarında da kullanmak isteyenlerin sıklıkla karşılaştığı bir problem olan okuma/yazma sorununun çözümünü ve nedenlerini anlatıyor olacağız.

Harici diskinize ve ya usb belleğinize dosya kopyalayamıyor, windows işletim sisteminde kullandığınız diskinizi aynı anda Mac üzerinde de kullanamıyorsanız dosya formatında yapacağınız değişiklik ve ya 3rd. party yazılım desteği ile bu sorunu çözebilirsiniz. Mac ve Windows üzerinde aynı diski kullanabilmek mümkün.

Devamını okuyun...

iPhone 7 Türkiye Fiyatı

iphone-7-iphone-77-plus-iphone-7-turkiye-fiyati

Evet arkadaşlar, Apple’ın merakla beklenen sunumunu geride bıraktık. Yeni iPhone’un özelliklerinden daha çok merak edilen birşey de , iPhone 7’ye sahip olmak için kaç ₺’yi gözden çıkarmamız gerektiğiydi. iPhone 7 için Türkiye fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı ancak USA Apple Store fiyatlandırmasına baktığımızda, iPhone 6s lansmanı ile birlikte açıklanan fiyatlar ile benzer olması sevindirici. iPhone 7 Türkiye fiyatları belli oldu diyebiliriz 🙂

Devamını okuyun...