Google’dan Güvenilir Kişiler Uygulaması

googledan-android-icin-yeni-kisisel-guvenlik-uygulamasi-guvenilir-kisiler87762_0

Google’nin Güvenilir uygulama oluşturacağını birçok kişi daha önceden haberdardı. Google geliştirdiği yazılım sayesinde acil durumlarda kendinizi risk altında hissettiğinizde sevdiklerinizle daha doğrusu ailenizle konumunuzu paylaşabilme imkanınız olacak. Hemde internet olmasa ve piliniz bitse bile.

Google’nin kısa süre önce pilot ülkelerde kullanıma sunmuş olduğu bu uygulama projesi yeni yeni hayata geçiyor ve gün gittikçe geliştiriciler tarafında yazılımsal destekler ile ayakta tutulmaya çalışılıyor. Bu uygulama bildiklerimizin aksine alışılmış bir güvenlik uygulaması değil. Sadece hedeflenen kullanıcılarda, telefon, tablet gibi android tabanlı cihazlarda hırsızlık, cinayet, soygun ve gasp gibi olayların gözetmeni niteliğinde; kullanması kolay ve sade bir uygulama cinsinden.

Devamını okuyun...

Lenovo Motorola olarak mı devam edecek?

motorola-a-lenovo-company

Çinli telefon üreticisi lenovo geçtiğimiz yıllarda motorola adlı firmayı kanunen satın aldığını basın medya yayın organlarına bildirmişi. İlk Motorola etiketiyle piyasaya sürdüğü cep telefonuna beklendiğinden daha fazla satış olduğunu gören firma yetkilileri ani bir kararla etiket pazarında yollarına Motorola ismiyle devam edeceğini göstermiş oldu. Lenovo gelecekte tüm akıllı telefonlarını motorola etiketi ile piyasa sürecek.

Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarında ve teknoloji sektöründe isim güvenilirliği önemli bir kullanıcı kitlesini etkiliyor. Apple ve Samsung örneğinde olduğu gibi kullanıcılar benimsedikleri ve güven duydukları markaların çıkarttığı ürünlere daha fazla ilgi gösteriyor ve satın alma evresinde daha az tereddüt yaşıyor. Bu isim prestijini hala koruyan Motorola’nın Lenovo tarafından çok daha etkin kullanılarak pazarda firmayı tekrar eski günlerine ulaştırmak ve kendi ismiyle yakalayamadığı başarıları yakalamak istiyor.

Devamını okuyun...

Spotify’dan Oyunseverlere Büyük Sürpriz!

Spotify

Zorlu bir oyunda sizi gaza getirecek bir müzik aradığınız oluyor mu? Ya da slow müziklerle rakibinizi şaşırtacak yeni yöntemler mi arıyorsunuz? O zaman daha çılgın oyun deneyimleri için Spotify’ın oyunseverlere bir sürprizi var.

spotify oyun
Oyunseverler bundan sonra, oyun sırasında dinleyebilecekleri çalma listelerine ve sevilen oyun müziklerine Spotify üzerinden tek bir kategori altında ulaşabilecek. Electronic Gaming, RetroWave ve Heavy Gamer gibi konseptlerde oluşturulan çalma listelerinden günümüzün en popüler oyun müziklerine ve 80’lerin kayıtlarına kadar çeşitli içerikler, tek tıkla oyunseverlerin elinin altında. Ayrıca Day[9], Sneaky Zebra gibi oyun dünyasının bilinen profilleri tarafından özel olarak hazırlanan çalma listeleri de artık Spotify’da.

Devamını okuyun...

Samsung Galaxy Note 7’nin Satışları Bazı Ülkelerde Ertelendi!

Samsung Galaxy Note 7

Galaxy S6 ailesiyle birlikte akıllı telefon alanındaki stratejisini değiştirerek başarılı ürünleriyle üst segmentteki en başarılı üreticilerden biri halini alan Samsung, özellikle S7 ve Note 7 modelleriyle tüketicilerin ciddi anlamda beğenisini kazandı.

Özellikle TouchWiz’in (Samsung’un telefonlarda kullandığı arayüz) daha kararlı hale getirilmesi, Samsung’un geçmiş dönemdeki tabularını yıkarak satışlarına olumlu bir şekilde yansıdı.                                                                                 Galaxy-Note-795300Galaxy-Note-7-sanalyer-571420219

Devamını okuyun...

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 7

Herkese merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımızda sizlere Samsung’un yeni üst segment telefonu Galaxy Note 7’nin özelliklerinden bahsedeceğiz.

Hepimizin bildiği gibi Samsung’un 2016 yılının başlarında yapılan Mobil Dünya Kongresi ile lanse ettiği Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge hem satış hem de performans açısından oldukça başarı yakaladıktan sonra gözler elbette Galaxy Note ailesinin yeni üyesine çevrildi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki New York şehrinde yapılan özel bir lansman ile dünyaya tanıtılan Galaxy Note 7, beklentilerimizi karşılayan özellikler bütünüyle beraber geldi. Peki tüm detayları neler? İşte detaylarıyla Galaxy Note 7.

Devamını okuyun...

Nissan Çarpışmalara Son Vermek İçin Yeni Bir Teknoloji Geliştiriyor

nissan ana görsel

Ünlü otomobil firmalarından Nissan trafik kazalarında çarpışmaya son vermek için yeni bir teknoloji geliştiriyor.

Arıların uçarken diğer canlılarla çarpışmasını engelleyen 360 derece görüş açısına sahip, karmaşık bir yapısı olan gözlerinden yola çıkarak, çarpışmaları önlemek adına geliştirdiği yeni teknolojisini tanıttı.

Tokyo’da gerçekleştirilen Ceatec fuarında, bir metre boyundaki robot türündeki otomobilde tanıtılan prototip “BR23C” 180 derece açı ile ve iki metre uzağındaki tüm maddeleri tespit edebilen sensöre sahip durumda.

Devamını okuyun...

Google İnternet Dolu Balonları Uçurmaya Hazır

6

Google üstünde önemle durduğu büyük bir proje ile geliyor.

Bu büyük proje internet olmayan bölgelere internet imkanı sağlamakla mükellef

Google’ın içi helyum dolu olan bu balonları farklı bölgelere 4g mobil internet taşıyor.

Project loon” olarak adlandırılan bu projede sona gelindi ve açıklamalara bakılırsa internet dolu balonlar uçurulmaya hazır halde.

Google bu proje ile internet hizmetlerinden faydalanamayan bölgelere internet erişimi sağlamayı hedeflemiş durumda. 2013 yılı itibari ile başlatılan bu projede artık her şey hazır gibi. Bu balonların bir tanesi 100 gün uçabilme ve bu uçuş sırasında 9 bin kilometre yol kat edebiliyor.

Devamını okuyun...