Eşini Aldattı, iPhone Yakaladı

arkadaş bul

iPhone’umu Bul ile Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?” başlıklı yazımızda kullanıcıların iPhone’umu bul özelliği ile ne gibi avantajlar elde ettiğinden bahsetmiştik. Bu haberimizde ise aslında “sessiz mod” da bırakıldığından dolayı nerede olduğu bulunamayan unutulan, çalınan, kaybedilen bir iPhone’a, MacBook’a, iPad’e veya bir iPod’a ulaşmak amaçlı kullanılan iPhone’umu bul( Find My iPhone) özelliğine benzer ve her iOS aygıtında yüklü gelen Arkadaş Bul(Find My Friends) uygulamasının bir kocasını aldatan bir kadının evliliğini nasıl bitirdiğine şahit olacaksınız.

Sorunuz mu var? Konunun altına yorumunuza yapın, en kısa sürede cevaplayalım!

 

İşte O İlginç Olayın Hikayesi ve Kadın’ın Yakalanma An’ı

Japonya‘nın Kanagawa şehrinde yaşayan, 7 yıllık evli ve 1 kız çocukları olan çiftin evinde bir akşam eşi ile sohbet ederken adamın eşinin telefonunu, uygulama yüklemek için istediği sırada tanımadığı birinden gelen mesaj adamı şüphelendirir fakat şüphesini eşine belli etmez. Bu mesajlar neredeyse her gün gelmeye devam eder.

Adam bu kişinin kim olduğunu öğrenmek için iş çıkışında eşini takip etmeye karar verir. İlk gün eşini işyerinin hemen karşısındaki kafede çıkmasını beklemektedir fakat o gelmeden eşi işyerinden erken saatte ayrılmıştır, eşini telefonla aramış fakat cevap alamamıştır. Yani eşinin nerede olduğu konusunda tek bir fikri yoktur.

Ertesi gün daha erken bir saatte eşinin işyerine giden adam, eşinin yine o gelmeden işyerinden ayrıldığını öğrenmiştir. Aldatıldığını düşününen adamın aklına, tüm iOS aygıtlarında yüklü gelen bir uygulama gelmiş ve planını o akşam uygulamaya başlamıştır.

Arkadaş Bul Uygulaması İle Takip Etmiş!

find my friends

iOS uygulamasında çok sık kullanılmayan fakat birbirlerinin konumlarını bulmak isteyen arkadaş gruplarının, sahada görev yapan çalışanlarını takip etmek isteyen işverenlerin, çocuklarını takip etmek isteyen ebeveynlerin işini kolaylaştıracak Arkadaş Bul uygulaması bu seferde, sevgilisini aldatan bir kadını suçüstü yakalamak amacı ile kullanılmış.

Aldatıldığını düşünen adam internet üzerinden eşimi nasıl takip ederim diye araştırırken iPhone’unda yüklü olan bir uygulama sayesinde eşini iPhone ile takip edebileceğini öğrenmiştir.

Fakat bunun için eşinin iPhone’undaki  iCloud hesabında iPhone’umu bul özelliğinin aktif olması ve Arkadaş Bul uygulamasında ise kendi Apple kimliği ile arkadaş olarak eklenmiş ve konum bilgisinin paylaşılmasına izin verilmiş olması gerekliydi. Eşine telefonunun arızalandığını ve onun telefonuna ihtiyacı olduğunu söyleyerek eşinin telefonundaki Arkadaş Bul uygulamasında kendi Apple kimliğine gerekli izinleri verdikten sonra ilk amacına ulaşmış oldu.Sevgilimi Nasıl Takip Ederim

Artık eşinin bulunduğu konumu Arkadaş Bul uygulaması sayesinde anlık olarak takip edebiliyor hatta uygulamanın bir özelliği sayesinde eşinin işyeri çevresinden belirli bir mesafede uzaklaştığında adam bildirim alabiliyordu.

Ertesi gün kocasının takibinden habersiz olan kadın işyerinden erkenden ayrılmış ve şehrin hemen dışındaki bir çiftlik evine doğru mesajlaştığı kişi ile buluşmak için yola çıkmıştır. Bunun üzerine iPhone’una gelen bildirim ile  yanına bir arkadaşını alarak yola düşen adam eşinin otomobilinin hemen arkasında arkadaşının otomobili ile çiftliğe kadar eşini takip etmiş olay yerine geldiklerinde çiftlik evinin bahçesinde eşini başka bir adam ile sarılırken görmüş ve beklemeye başlamıştır. 30 dk sonra arkadaşı ile video kaydı yaparak eve girmiş ve eşini o adamla yatakta suçüstü yakalamıştır.

Adam karşılaştığı bu tablo karşısında sinirlerine hakim olamaz ve eşinin sevgilisini o odada hastanelik eder.

İşte eşini aldattığı sevgilisi ile yakalanan kadının o görüntüleri:

Yazı hakkında yorumunuz var mı?